Raportürk

"Oto Ekspertiz Sektörüne Yeni Bir Bakış Açısı Getiriyoruz"

Raportürk ile oto ekspertiz sektöründe yerinizi alın, günümüzün en hızlı büyüyen ve yüksek kar marjına sahip oto ekspertiz sektörüne franchise yatırımı yapmak için geç kalmayın.

Raportürk Franchise Fırsatı

Sektör Otomotiv
Faaliyet Alanı Oto Ekspertiz
Merkezi Ülke Türkiye
Kuruluş Yılı 2023
Şube Sayısı 1
Franchise Bedeli -
Ortalama Yatırım Tutarı 1.000.000 TL
Royalty / Reklam Bedeli %8
Ortalama Yatırım Geri Dönüşü 15-18 Ay

Raportürk

Oto Ekspertiz Sektörüne Yeni Bir Bakış Açısı

Oto ekspertiz sektörüne yeni bir soluk , yeni bir bakış açısı getiren Raportürk ,Türkiye'de faaliyet gösteren bir ekspertiz firmasıdır. Kurulduğu günden bu yana, araçların teknik durumlarının değerlendirilmesi ve raporlanması konusunda uzman görüş bildirmektedir. Tüm Türkiye'de profesyonel oto ekspertiz hizmeti verme hedefiyle İstanbul Üsküdar'da ilk şubesini açarak yolculuğuna başlayan marka, Müşterilerine güvenilir, şeffaf ve tarafsız bir şekilde oto ekspertiz hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

Sahip olduğu uzman ekip ile araç ekspertizinde geniş bir deneyime sahip olan Raportürk oto ekspertiz araçların mekanik, elektrik-elektronik, boya-gövde gibi birçok farklı yönünü değerlendirerek, detaylı bir ekspertiz raporu oluştururlar. Bu raporlar, araç alım-satım süreçlerinde, sigorta işlemlerinde veya herhangi bir teknik inceleme gerektiren durumlarda müşterilere yardımcı olmak amacıyla kullanılır.


Müşterilerine ait araçların tüm detaylarını inceler, varsa eksiklikleri ve kusurları tespit eder ve profesyonel ekspertiz raporu hazırlar. Bu sayede, araç alıcıları ve satıcıları arasındaki otomobil alım-satım sürecinin daha adil ve şeffaf olmasını sağlar. Alanında uzman ve tecrübeli kadromuz ile ekspertiz hizmeti verir. Kullanılan son teknoloji yazılımlar ve cihazlarla birlikte kusursuz bir ekspertiz raporu düzenleme hedefiyle operasyonlar devam etmektedir. Kalite standartlarımız ve yüksek müşteri memnuniyeti hedefiyle, benzersiz bir oto ekspertiz deneyimi yaşatma isteğini destekler.

Neden Raportürk Oto Ekspertiz Franchise ?

  • Profesyonel Ekspertiz
  • Teknolojik Alt Yapı
  • Güvenilir Hizmet
  • Rekabetçi Konum
  • Merkezi Destek
  • Yatırımın Hızlı Geri Dönüşü
  • Yatırımcı Dostu Standartlar
  • Teknik Ve Personel Desteği
  • Profesyonel Pazarlama Ekibi
  • Kurumsal Anlaşmalar

Neden Oto Ekspertiz Sektörü?


Oto ekspertiz sektöründe hizmet veren firmaların tamamına yakını (şahsi ve küçük ölçekli girişimler hariç) bayilik sistemiyle yönetilmektedir. Kuruluşunu tamamlayan firmalar isim hakkı kullanımını satarak hizmet ağını genişletmeye devam etmektedir. Sektörün henüz yeni yeni bilinmeye başlamasına paralel olarak hizmet veren firma sayısı da hızla artmaktadır.

Yeni oyuncuların dahil olmasıyla birlikte rekabet artmaktadır.

Sektör için önemli dönüm noktalarından bir tanesi “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticaretine Yönelik Yönetmelik”in yayınlanması olmuştur. Bu yönetmelikle birlikte ticari faaliyet gösteren kuruluşların araç alım-satım işlemlerinde ekspertiz raporunun zorunlu hale gelmesi talebi arttırmıştır. Filo araçlarına sahip kuruluşlar ve ekspertiz firmaları arasında iş birliği ihtiyaçları ortaya çıkmıştır. Özellikle alt yapısı uygun kurumsal ekspertiz firmalarının hızlı ve kolay entegrasyon sağlayabilmesi, bu firmalara avantaj sağlamıştır.

2022 yılında gerçekleştirilen araç alım satım işlemlerinin yaklaşık olarak %21’ inde ekspertiz hizmetinden yararlanılmıştır. Bu oran, sektörün henüz tamamen doyum noktasına ulaşmadığına işaret etmektedir. Yakın zamanda tüm araç alım-satım işlemlerinde ekspertiz raporunun zorunlu olmasına yönelik yeni bir yönetmeliğin çıkması ihtimali, sektörü için beklenen önemli gelişmelerden bir tanesi olmaktadır.

Left
Right
Raporturk Erp
Raporturk Bayi
Raporturk Şube
Raporturk usta görseli
Raporturk Dükkan
Raportürk İç Görsel
Raportürk Görsel