FRANCHISE SİSTEMİ / MASTER FRANCHISE

Globalde Büyüme, Global Pazar Tecrübesi ile doğru orantılıdır.

Uluslararası bir markanın Türkiye temsilcisiyiz. Dünya'da birçok pazarda tecrübeli olan şirketimizin Master Franchise hizmetleri konusunda önemli deneyimleri bulunmaktadır.

MASTER FRANCHISE

Uluslararası Büyüme Stratejileri Nasıl Oluşturulur?

Master Franchise modeli; kanıtlanmış ve başarılı olmuş markanın konseptini, iş modelini, bilgi ve birikimini belli bir bölge veya ülke için haklarını kullandırma sözleşmesidir.

Master Franchise sözleşmelerinde anlaşma çerçevesinde Alt Franchise'lar verilebilir. İlk ve en önemli konu Ülke veya Bölge bazında Master Franchise modelinin tekliflendirilmesidir. Büyüme planı, tedarik, operasyon süreci, lojistik, eğitim planlaması, denetim yapısı profesyonelce kurgulanmalıdır.

NASIL YÖNETİYORUZ?

The Franchise Company Türkiye olarak öncelikle markalarımızın kararlarını netleştirmelerine yardımcı olmak adına, süreç hakkında markalarımızı bilgilendiriyor ve yönlendiriyoruz. Markamızın özellikle olmak istediği bir pazar olursa, pazar analiz ve rekabet analizini mutlaka yapıyoruz. Bu analizler masa başı çalışma veya saha çalışması olarak ikiye ayrılıyor.

Markanın ilk yurt dışına açılma sürecinde öncelikle kolay ve uygun pazardan ilerlemesini öneriyoruz. Pazar netleştikten sonra mali analiz, rekabet analizi, pazar analizi yaparak fiyatlama politikasını belirliyoruz. Pazar Analizi sonrası seçtiğimiz bölgelerde pazarlama çalışmalarına başlıyoruz. Etkin veri yönetimimiz ile talep yaratabilmek adına pazarlama çalışmalarını yapıyoruz.

Franchise Hizmetleri