Basın Bülteni – Temmuz 2018

09 Temmuz 2018

Basın Bülteni – Temmuz 2018

Sektöre yeni bir soluk ;
Franchise Company ile hedef; markaların gelişimine katkı sağlayarak, sürdürülebilir değer oluşturmak

Günümüzde markaların, yurt içi ve yurt dışında doğru büyümeleri için ‘üçüncü göz’ stratejisi önem kazanıyor. Bu bilinçle de 22 yıldır iletişim, pazarlama, sektörel yayıncılık, fuarcılık ve medya sektörlerinde yoğun olarak çalışan Aycan Helvacıoğlu, bilgi birikimi ve deneyimini The Franchise Company ile birleştirerek markaların büyümesine yön verecek.

Markaların gelişimine katkı sağlamak, sürdürülebilir değer oluşturmak ve ‘üçüncü göz’ olmak için The Franchise Company ile yollarını birleştiren Aycan Helvacıoğlu, 22 yıllık bilgi birikimiyle büyümek isteyen markaların stratejisini çiziyor.

2013 yılından bu yana The Franchise Company Türkiye temsilciliğini 5 yıldır başarılı bir şekilde yöneten Efrah Ceyhan Atacan ve Aycan Helvacıoğlu, yaptıkları güç birliği ile marka yönetimi başta olmak üzere, franchise veren markaların yurt içi, yurt dışı pazarlama ve satış faaliyetleri, lokasyon hizmetleri, uluslararası Master Franchise ve Pazar analizi hizmetleri verip strateji geliştirmeyi amaçlıyor.

“Her firma artık yeni pazarlama yöntemlerini incelemek ve uygulamak zorunda”
Bu iş birliğiyle ilgili açıklama bulunan Franchise Company Yönetici Ortağı Efrah Ceyhan Atacan, bu birlikteliğin markalaşma ve büyüme sürecinde olan firmalara pozitif etki sağlayacağının altını çizdi. Atacan, “Franchising sisteminin bu kadar hızlı büyümesinin nedenleri arasında, sistem için gerekli sermaye tutarının azlığını, dağıtım kanallarını, girişimcinin motivasyonunu, kabul görmüş bir marka ve kontrol mekanizmasını sayabiliriz. Rekabetin artmasıyla her firma artık yeni pazarlama stratejilerini incelemek ve uygulamak zorunda. Markaların öncelikle Türkiye pazarında olgunlaşması ve gelişimini tamamlaması çok önemli. Başarısını ulusal ölçekte kanıtlamış markaların global pazarda başarı yakalaması artık çok daha fazla mümkün” dedi.

“Türkiye’nin 2023 yılına dair belirlenen hizmet ihracatı hedefi 150 milyar dolar”

Şirketin Yönetici Ortağı ve Genel Müdürü Aycan Helvacıoğlu ise “Avrupa ve Ortadoğu’da lider perakende gruplarının Türkiye temsilciliğini yapıyoruz. Bu grupların AVM’lerde Türk markaların konumlanmasını sağlayacağız. Türkiye’nin 2023 yılına dair belirlenen hizmet ihracatı hedefi 150 milyar dolar. Ayrıca Turquality kapsamında, Franchise verilmesi halinde franchising sistemi ile yurt dışında açılacak ve faaliyete geçirilecek mağazalara ilişkin dekorasyon harcamaları mağaza başına en fazla 50.000 dolar olmak üzere toplam 10 mağaza desteği bulunmaktadır. Dünyada hizmet sektörünün çok hızlı bir büyüme kaydettiğini görüyoruz. Hizmet sektörünün büyümesine paralel şekilde, franchising sisteminde de çok hızlı bir büyüme oldu. Yurt dışı planlaması olan markaları yatırımcılar ile buluşturmayı hedefliyoruz. Özellikle Hizmet ihracatına gastronomi, reklamcılık, perakende sektörlerinin dahil olması, franchise veren markaların yurt dışı projelerinde önemli bir rol oynayacak.”

Franchise Company Hakkında: 25 yılı aşkın süredir uzman franchise danışman ekibiyle İngiltere’ de iki şubesi ile hizmet veren, İngiltere Franchise Birliği akreditasyonlu bir franchise danışmanlık firmasıdır. Firmanın Türkiye ile birlikte Letonya’da Master Franchise bulunmaktadır. Yerli ve yabancı uzmanları yatırımcıya marka analizi, pazar araştırması ve franchising ve lisanslamanın tüm alanlarında hizmet vermektedir.
Bilgi ve İletişim için: Tuğberk Helvacıoğlu
0537 443 22 07
[email protected]

Etiketler : Franchise