Franchise danışmanlığını yaptığımız kuru temizleme markası DRY TÜRK’ün Point Bornova AVM / İzmir mağazası açıldı!

11 Şubat 2016

Franchise danışmanlığını yaptığımız kuru temizleme markası DRY TÜRK’ün Point Bornova AVM / İzmir mağazası açıldı!

DRY TURK Hakkında:

Giysilerimizin yahut tekstil ürünlerimizin üzerinde bulunan lekeler yahut kirleri, özel kimyasal ilaçlarla ve buharlı yöntemlerle temizleyen etkili işleme ‘kuru temizleme’ diyoruz. Kuru temizlemeye ‘kuru’ denmesinin ana sebebi ise, işlemler esnasında kullanılan kimyasalların muhteviyatında hiç su olmamasındandır. Hatta kullanılan kimyasallar kumaşa su şeklinde tesir eder. Kuru temizlemeyi temizlik seçenekleri içinde ‘etkili’ gerçekleştiren ve ön plana çıkaran özellik ise suyun eritemediği yağ ve kirleri, rahatça eritebilmesidir. Profesyonel temizleme seçenekleri üç kola ayrılır: Kuru Temizleme, Sulu Yıkama.
Daha genel bir anlamda aktarırsak; aslında kuru temizlemeciler, ürünleri temizlemenin yanı sıra boyama ve kolalama ve ütüleme işlemlerini de gerçekleştirirler.

Kuru temizlemenin en temel malzemesi solventtir. Solvent, organik bir çözücüdür. Bu tip organik çözücüler genelde renksizdir, şeffaftır ve kendine özgü bir kokusu vardır. Organik çözücüler, kuru temizleme ilacı, kir çıkarıcı ve deterjan olarak kullanılabilir.

Solventler, endüstrinin birbirinden farklı sektörlerinde hem temizlik aynı zamanda yağ çözücü olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Solventler; halojenli ve halojensiz olmak üzere ikiye ayrılır. Solventlerin muhteviyatında bulunan kimyasallara bakılırsa tehlikeli madde ve kullanım sonucunda da tehlikeli atık özelliği taşırlar. Solventler, solunum, yutma ve deri yoluyla vücudumuzla temas ederse sıhhat problemlerına sebebiyet verebilir.

Etiketler : DryTürk