06 Ekim 2023

Opak Lens Optik-Medikal Depo İşletmeciliği Franchise Veriyor

2004 yılında kurulan ve Türkiye’nin en geniş optik ürün dağıtım ağına sahip olan şirketimiz Opak Lens, ülkemizde bulunan toplam 7955 optik mağazanın %95'ine hizmet vermektedir. 38 ildeki 43 aktif şube/deposu ile şirketimiz bu optik mağazaların %75’ine aynı gün ve 2156 tanesine 15 dakika içinde teslimat yapan gelişmiş bir altyapıya sahiptir.
Bugün şube/depolarımızın her biri merkeze bağlı hareket eder, ama aslında her biri kendi bölgesine hizmet verirken kendi içinde özerk hareket edebilecek şekilde donanımlıdır. Ve her bir şube/depomuz; kuruluşta uygulanan stratejik planlama, gelişmiş bilişim altyapısı, bölgesini ürünsüz bırakmayacak şekilde hazırlanmış ve hepsinden de önemlisi tecrübeli çalışanlarının bilgi birikim ve emekleri sayesinde kendi başına işleyebilen birer yerel kurum yapısındadır.

Neden Franchise sistemi ?

"Her biri yerel bir kurum gibi işleyen bu şube/depolar, Opak Lens’in adı ve kalitesi altında, İstanbul merkez depodan beslenmeye devam ederken; kendi bölgelerinde yaşayan, bilinen, sevilen, çevresi olan güçlü kişiler ya da kurumlar tarafından özerk olarak yönetilse ne olur?" sorusuna cevabımız 
Opak Lens A.Ş Optik-Medikal Depo Franchise İşletmeciliği olarak şekillenmiştir.
Ve böylece 18 Kasım 2022 tarihinde Opak Lens- Franchise Lansmanı ile duyurduğumuz bu yeni iş modelimiz optik sektöründe yeni bir dönem başlatmıştır.

Hazır Franchise İş Modeli

Opak Lens A.Ş Optik-Medikal Depo Franchise İşletmeciliği kapsamında franchise alanlara hazır bir iş modeli sunulmaktadır.
• Hazır depo ve mevcut müşteri portföyü
• Halihazırda operasyonda olan kazançlı bir işletme
• Stok, satış ve müşteri yönetiminde teknolojik alt yapı desteği
• Bölge bazlı özerk yönetim
Her depo bölgesindeki yerel rekabeti, koşulları ve fırsatları göz önünde bulundurarak, kampanyalar yapabilir, fiyat stratejisini kendisi oluşturur.
• Cirolarınız arttıkça kârınız artar, satın alma maliyetleriniz değişmez.
• Ciro ve devir şartları bölgelere göre bağımsız olarak belirlenir ve karşılıklı görüşmede yatırımcı ile paylaşılır.

Franchise İşletmeciliğinde Hedeflerimiz

43 aktif depo/şubemiz arasından pilot olarak seçilen ilk yedi depomuzdan Eskişehir ve Sakarya depolarımız halihazırda franchise edilmiştir. Adana, Konya, Kayseri, Çorum ve Mersin başta olmak üzere çalışmalarımız devam etmekte olup, 2024 yılının sonuna kadar Türkiye Geneli  15 şubemizi daha Franchise vermeyi hedeflemekteyiz.