Franchise Company Neler Yapıyor ?

13 Nisan 2022

Franchise Company Neler Yapıyor ?

Neden Franchise Company ?

The Franchise Company, 29 yılı aşkın süredir uzman franchise danışman ekibiyle İngiltere’de hizmet vermekte olan bir Franchise Danışmanlığı firmasıdır. Franchise sisteminde Aycan Helvacıoğlu ve Efrah Ceyhan Atacan ortaklığında kurumsal olarak çalışan Franchise Company, Yurt içinde ve yurt dışında markalara franchise sistem kurma,franchise satış-pazarlama,franchise geliştirme, Master Franchise oluşumu ve lokasyon desteği hizmeti veriyor. Özellikle Türk markalarının Orta Doğu açılımı konusunda çalışmaları olan firma yatırımcıya ; Marka analizi, Pazar araştırması hizmetleri sunuyor. İngiltere Merkezli bir firma olan The Franchise Company’nin İngiltere’de iki , Letonya’da bir şubesi var.

2014 yılından açılan Türkiye merkezi ile Türkiye’de, Avrupa ve Ortadoğu’da işini büyütmek isteyen markalar için franchise sisteminin oluşturulması, büyütülmesi ve şube performanslarının artırılması alanlarında hizmet vermektedir.

Franchisee bulma ve gündelik operasyonel desteğin sağlanması, son adıma kadar franchise geliştirmenin her aşamasında doğrudan yardım ve tavsiyelerde bulunmaktadır. Markasını franchise yapmak ya da mevcut franchise işi için yeni franchiseeler bulmak, sistemin işlerliğini kontrol etmek, verimliliği ve karlılığı artırmak, sistem alt yapısını güçlendirmek isteyen ve desteğe ihtiyaç duyan firmalar için özel hizmetler sunmaktadır.

Hakkımızda

Bizim adım-adım yaklaşımımızın, bugüne kadar pek çok müşterimiz için ne kadar etkin ve başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Uygulamaya yönelik kapsamlı tecrübemiz, danışmanlarımızın size franchise modelinin kurulmasından franchise satışa kadar her alanda destek olmasına imkan verir.

The Franchise Company’nin yerli ve yabancı uzmanları franchising ve lisanslamanın tüm alanlarında size yardımcı olabilir;

  • Var olan işletmelerin franchise olmaya uygunluklarını değerlendirmek için fizibilite çalışmaları
  • Yeni başlayan franchisee’ler için franchise paketini oluşturmak
  • İş planı finansal modellerin hazırlanması
  • Franchise sözleşmesinin hazırlanması
  • Operasyonel Manual hazırlanması
  • Yeni franchisee’ler için oryantasyon eğitiminin hazırlanması
  • Yeni franchisee’ler çekmek için bir satış programı oluşturmak
  • Müşterinin franchise satış departmanı gibi çalışmak
  • Uluslararası alana açılmak isteyen markalara destek olmak
  • Sürekli operasyon ve pazarlama desteği

Aycan Helvacıoğlu – Yönetici Ortak / Genel Müdür


Profesyonel hayatının büyük bir kısmını, 22 yılı Erem Medya Grubu çatısı altında, Medyafors Fuarcılık, Expochannel tv, Erem Yayıncılık şirketlerinde tamamlayan Aycan Helvacıoğlu , 2018 yılında The Franchise Company Efrah Ceyhan Atacan ile ortak oldu. İngiltere merkezli şirketin Franchise danışmanlık hizmetlerinin yanısıra , marka oluşumu, marka iletişimi , İngiltere ve Ortadoğu’dan aldıkları Türkiye temsilcilikleri ile master franchise hizmetleri,yurt dışı AVM kiralama hizmetleri ile markaların özellikle yeni ve doğru pazarlara açılması konusunda çalışmalar yapmaktadır. ‘Aslolan markadır ‘ mottosu ile markaya değer katan her türlü proje ilgi alanları arasında yer almaktadır. Franchising Derneği ( UFRAD) Yönetiminde yurt içi ve yurt dışı birçok organizasyonda görev almış olan Helvacıoğlu’nun Türk markalarının yurt dışı açılımı ile ilgili bir çok önemli projesi bulunmaktadır.


Efrah Ceyhan Atacan – Yönetici Ortak / Direktor


2013 yılında İngiltere merkezli The Franchise Company’yi Türkiye’ye getiren ve daha önce RE/MAX Türkiye Genel Merkez ofisinde İş Geliştirme, Franchise Geliştirme ve Kalite departmanlarında uzman ve yönetici olarak çalışan Atacan 2009 yılında şirketleşerek Yönetim Danışmanlığı alanında çalışmaya başlamıştır. Bu alanda 10 yılın üzerinde deneyime sahip Atacan , içlerinde Franchise şirketlerinin de bulunduğu onlarca firmaya sistem kurma, planlama, iyileştirme, proje yönetimi, büyüme gibi konularda danışmanlık vermektedir. Franchising sektöründeki alt yapı ve uzmanlık eksikliğini fark eden Atacan ,Franhcise Danışmanlığı konusundaki en iyi ülke olan İngiltere’den, ülkenin en iyi danışmanlık şirketlerinden biri olan The Franchise Company’nin Türkiye temsilciliğini alarak, sektördeki bilgi ve altyapı eksikliğini gidermeyi hedeflemektedir.

Etiketler : Franchise

Önceki

Franchise Endüstrisi
13 April 2022

Franchise Endüstrisi