Künefenin Markası ; Özikizler Künefe

10 Eylül 2021

Künefenin Markası ; Özikizler Künefe

Mehmet Usta’nın 1986 yılında doğan ikiz çocukları Hasan ve Hüseyin’den esinlenerek ismini verdiği Özikizler Künefe, ilk olarak Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde 50 metrekare bir dükkân ve birkaç masa ile kuruldu.2000 yılında Urfa Birecik Sahil şubesi açıldı …

Sonrasında komşu şehir Gaziantep’e ikinci şube açıldığında sene 2009’du ve artık. 2009 yılında   3. Kardeş Zülfikar’da işin ucundan tutmaya başlamıştı.  Bu arada Antalya Finike şubesi de açılmıştı. Marka Kurucusu Mehmet Usta ve oğulları Gaziantep’te 2014 ve 2016 yıllarında 2 şube daha açarak toplamda 4 şubeye ulaştılar.

Daha da büyümeyi hedefleyen Özikizler Künefe markası 2017’de İstanbul Beykent ve 2018 yılında Ankara, 2019 ‘da İstanbul Acıbadem şubelerini açarak Türkiye pazarında toplamda 9 şube ile hizmet vermektedir.

Özikizler Künefe, başta Ortadoğu, Avrupa olmak üzere Dünya’nın farklı ülkelerinde yatırımlarına devam edecektir. 2020 Hedefi Türkiye’de sınırlı sayılı franchise yapılanması ve Dünya’da Master franchise yapılanması ile büyümektir…

Neden Farklıyız?

Künefeyi katma değerli ürün olarak sunan, rakipsiz sektörün en büyük künefe markası Özikizler Künefe, geliştirdiği ve kaliteli ürün gamı ile misafirlerine keyifli zamanlar geçirmeyi hedeflemiştir.

Özikizler firma ortaklarından Hasan Durmaz ‘Ürünler şubelerde taze olarak pişirilmekte, doğal şeker pancarı ile tatlandırılmaktadır. Özel tedarikçilerden sağlanan sade yağ, fıstık ve künefe hamuru ile lezzet üstü künefeler hazırlanmaktadır. Şubeler mutlaka kendi yetiştirdiğimiz ustalarımızı istihdam ederek kaliteyi güvence altına almaktayız. Özikizler künefe şubeleri, gerek ortamı, hizmet kalitesi gerekse ikramlar ve eşsiz tatları ile müşterilerine lezzetin yanında sevdikleriyle geçirecekleri keyifli zamanlar sunar ‘

Franchise ile Büyüyoruz…

Kurulduğu günden bugüne kalitesinden ve lezzetinden ödün vermeden büyüyen ve bugün 9 şubesi ile hizmet veren Özikizler künefe, 2019 yılı itibariyle büyümesini Franchising ile gerçekleştirecek. Bu sayede eşsiz lezzetlerimizi daha fazla tüketiciye ulaştırırken, siz değerli girişimcilerimizi bu karlı yatırımın bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Türkiye’de yalnızca potansiyeline inandığımız sınırlı sayıda şehirde, birer şube ile büyümeyi öngörüyoruz. Yurtdışında ise, öncelikli bölgelerimiz özellikle yoğun turizm destinasyonlarının yanı sıra, ticari çekim merkezi olan şehirlerdir.

İşinin başında duracak, işletme yönetim kapasitesine sahip yatırımcılar öncelikli franchise profini oluşturmaktadır. Özikizler Künefe Türkiye’nin lezzeti Künefe’yi, yurt dışına açarak Dünyada, Ülkemizin bayrağını dalgalandırmayı hedeflemektedir.

 

Yurt içi Franchise bedeli     70.000 USD

Yurt dışı Franchise bedeli 125.000 USD

Yurt dışı Master franchise bedelleri Ülkeye göre, Ülke potansiyelleri göze alınarak hazırlanmaktadır.

Franchise sözleşmeleri lokasyon onayı ile birlikte yapılmaktadır.

Yurt içi royalty %5

Yurt dışı royalty %5

Tatlı Yatırım, Karlı Yatırım Özikizler Künefe …

Türkiye’de girişimciler için oldukça cazip fırsatlar sunan tatlı sektörünün pazar büyüklüğü 2018 yılı verileriyle 20 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Türkiye pazarında 2022 yılı unlu mamul kategorisi için yapılan öngörülerde tuzlu atıştırmalıklar, ekmek çeşitleri gibi alt kategorilerde düşüş beklenirken tatlı unlu mamüllerde artış olacağı öngörülüyor.

Sektörün nabzını tutan yemeksepeti.com şirketinin açıkladığı rakamlara göre, Türkiye’de tüketicilerin en fazla tercih ettiği yerel lezzet künefe olarak öne çıkıyor.

Tatlı Sektörü Neden Bu Kadar Hızlı Büyüyor?

  • Hızla artan yeni tatlar deneme ihtiyacı
  • Halkın değişen yeme alışkanlıkları ve ev dışı tüketim artışı
  • Tatlı yatırımının diğer sektör yatırımlarına kıyasla daha düşük riskli ve daha yüksek kazançlı olması
  • Online gıda siparişindeki artış
  • Geleneksel tatların modern sunumlarla çeşitlendirilmesi artan ürün çeşitliliği

Merkezden yapılan reklam ve pazarlama faaliyetleri ile franchisee’lerimizi destekliyor, doğru lokasyon seçimi, doğru yatırım kararı ile, yatırım geri dönüş süresini kısaltan çözümler üretiyoruz.

Bilgi ve İletişim için Tuğberk Helvacıoğlu

0537 443 22 07 [email protected]

Etiketler : Franchise

Önceki

Sonraki