Markaların Gelişimine Katkı Sağlamak,Sürdürülebilir Değerler Oluşturmak İçin “Üçüncü Göz” Olmak

17 Eylül 2018

Markaların Gelişimine Katkı Sağlamak,Sürdürülebilir Değerler Oluşturmak İçin “Üçüncü Göz” Olmak

Markaların gelişimine katkı sağlamak,sürdürülebilir değerler oluşturmak,”Üçüncü Göz” olmak.. The Franchise Company stratejisini oluşturmak için 2 başarılı,çalışkan,yetenekli kadın bir araya geldiler ve kendi işlerini kurdular.İşinizi büyütmek,farklı alanlarda başarı göstermek,kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız bu harika kadınlara kulak vermelisiniz.

Röportaj Mukaddes Kaya Güney

Bugüne kadar iş hayatında neler yaptın ?

22 yıldır iletişim, pazarlama, sektörel yayıncılık, fuarcılık ve medya sektörlerinde yoğun olarak çalıştım.   En son medya şirketinin uzun yıllar Genel Müdürlüğünü yaptım. Özellikle franchise sistemi ve markalaşma konusunda 16 yıl yaptığım fuar, markalar ile aramda kopmaz bir bağ oluşturdu… Ve girişimcilik benim için kaçınılmazdı…

Kadın yönetici olmak zorlukları kolaylıkları neler ?

Tüm kadınlar kariyer hayatımızda erkeklerin egemen olduğu düşünülen bir dünyada onlar gibi yaşamaya başlıyoruz. Özellikle son 10 yıldan beri kadın bir yönetici olmanın avantajlarını, kadınların sahip olduğu değerlerin iş hayatında ne kadar büyük bir fark yarattığının bilincinde olan bir yönetici olarak çok zorlanmadığıma inanıyorum.

Biz Kadınlar, yönetici konumunda, genellikle, sorunlarla ilgilenebilen, anlayışlı davranma becerisi gösterebilen bir profil sergilemekteyiz. Ancak kadınların, yönetici konumuna ulaşabilmek için vereceği mücadele ve kendini ispatlama zorunluluğu erkek meslektaşlarına nazaran daha fazla.
Kendine güvenen, hırslı, başarma arzusu ve azmi olan, kariyerine önem veren kadınların yükselmeye ve yükseldikleri yerde başarılı oldukları yadsınamaz

Ve empati bizim işimizin anahtarı…

Şu anda yaptığın işi nasıl tanımlıyorsun neler yapıyorsun ?

Yaptığımız iş markaların gelişimine katkı sağlamak, sürdürülebilir değer oluşturmak ve ‘üçüncü göz’ olmak…

“Her firma artık yeni pazarlama yöntemlerini incelemek ve uygulamak zorunda”

Markalaşma ve büyüme sürecinde olan firmalara pozitif etki sağlayabilmek, aynı zamanda Markaların olgunlaşması ve gelişimine katkı sağlamak, dolayısıyla başarıyı paylaşmak işinizi yaparken motive olmanızı sağlıyor. Temsilcisi olduğumuz markaların yurt dışı açılımı, Türkiye pazarında büyümeleri bizim için gurur kaynağı …

Firmanızı ne zaman kurdunuz ismi nedir nasıl hizmetler vereceksiniz

The Franchise Company , 27 yıldır uzman ekibiyle, İngiltere Franchise Birliği ( BFA) akreditasyonlu  İngiltere Merkezli bir firma,  İngiltere’de iki , Letonya’da bir şubesi var.

Ortağım Efrah Ceyhan Atacan içlerinde Franchise şirketlerinin de bulunduğu onlarca firmaya sistem kurma, planlama, iyileştirme, proje yönetimi, büyüme gibi konularda danışmanlık vermektedir. Franchising sektöründeki alt yapı ve uzmanlık eksikliğini fark eden Atacan, Franhcise Danışmanlığı konusundaki en iyi ülke olan İngiltere’den, ülkenin en iyi danışmanlık şirketlerinden biri olan The Franchise Company’nin Türkiye temsilciliğini alarak, sektördeki bilgi ve altyapı eksikliğini gidermeyi amacıyla 5 yıldır Türkiye master franchisee olarak markalara hizmet veriyordu. 2018 Mayıs’da güç birliği yaparak ortak olduk. Franchise sisteminde kurumsal olarak çalışan, markalara sistem kurma, franchise satış, pazarlama ve lokasyon desteği veriyoruz. Yurt dışı franchise satış ve pazarlama hizmetleri de olan The Franchise Company aynı zamanda yatırımcıya, Marka analizi, Pazar araştırması, Lokasyon ve büyüme konusunda destek veriyoruz.

Aynı zamanda İngiltere merkezimiz aracılıyla şu anda Fransız, Alman ve Amerikalı markaların Türkiye pazarı marka konumlandırılması ve franhise sistemi uyarlanması konusunda  Aycan Helvacıoğlu ve Efrah Ceyhan Atacan ortaklığında hizmet veriyoruz.

Kadınlara kendi işlerini yapmaları için önerileriniz nelerdir 

Kadınların iş dünyasında daha fazla var olması ekonominin büyümesine katkıda bulunuyor. Harekete geçebilmek çok önemli … Ama öyle her işe de gözü kapalı atlamak yok.

Girişimciliğin genel kuralı ihtiyacı tespit edebilmektir. Kadınlar duygusal zekâları ile bunu çok iyi yapabilmektedir. İş planı çok önemli… Kendini işin bir parçası görebilmek çok önemli …

Girişimci kadınları destekleyen birçok dernek ve organizasyon var. Mutlaka bu ortamlarda olmalılar ve destek almalılar…

Daha çok girişimci, başarılı kadın görebilmek dileğiyle…

Etiketler : Franchise