Pizza Lazza’da Hedef 1 Numaralı Yerli Pizza Zinciri Olmak

06 Ekim 2018

Pizza Lazza’da Hedef 1 Numaralı Yerli Pizza Zinciri Olmak

Pizza Lazza Franchise ile büyüyor…

English Home, Memorial Sağlık Grubu, A101 marketleri, Eve Shop; gibi lider markalarıyla 7500’ün üstünde noktada, on binlerce kişilik istihdamla hizmet sunan Turgut Aydın Holding’in markası PizzaLazza, Türkiye’nin 1 numaralı %100 yerli pizza zinciri olmak adına emin adımlarla büyüyor.

2014 yılında temelleri atılan marka Akyazı Sakarya’da kurulan ar-ge mutfağı ile bir yıllık ar-ge sürecinden sonra 2015 yılında Anadolu yakasında yaygınlaşmaya başlamıştır. 33 şubesi ile pizza severler ile buluşan markanın, şu an 9 adet franchisee bulunmaktadır.

120 m2 ‘de konseptini oluşturan Pizza Lazza, yatırımcıya, merkezden anahtar teslim proje konsepti ile franchise veren marka, Sultanbeyi’de bulunan üretim merkezi, en teknolojik ve üstün kaliteli ürünler, profesyonel tedarik süreci, lojistik, eğitim ve mimari proje ekibi ile hizmet veriyor.

İtalyan Pizza ile Türk Karadeniz Pide kültürünü buluşturuyor…

Pizza Lazza Genel Müdürü Hasan Akyüz; markanın hizmet kalitesi ve lezzetleri ile fiyat politikası ile öne çıkacağını dile getirirken ^ Franchisee’larımız ile uzun vadeli birliktelik düşünüyoruz. İşinin başında olması bizim için çok önemli… Konsept minimum 100 m2 – maksimum 120 m2 aralığında restoranlardan oluşuyor, alışılmıştan daha büyük boy pizzaları hesaplı fiyatlara sunma hedefiyle yola çıkan Pizza Lazza’nın menüsünde başka hızlı servis pizzacılarda daha önce görmediğiniz lezzetler de var. Mesela İtalya’nın kapalı pizzası ‘Calzone’ ile Türk Karadeniz pide kültürünü birleştiren reçetesiyle sıcacık kapalı pizza olan Lazza’yı denemek gerek! Amerikan ‘Sub’ ve ‘Hogi’ sandviçlerini de enfes pizza hamuruyla yeniden yorumlayıp fırından çıkınca diri salata malzemesiyle canlandıran Hogi de bir diğer spesiyal lezzeti…^ Pizza Lazza yenilikçi, üstelik de gerçek dana eti içeren ürünleriyle helal sertifikaya sahip marka, yakın zamanda tüm Türkiye’de olacak…

Eğitimden, gıda denetimine, pazarlamadan, bölge korumaya, kalite güvence departmanı ile tüm süreçler merkez denetiminde ve yönetiminde yapılıyor. Genellikle ağırlıklı olarak cadde dükkanlar tercih ediliyor.

Türkiye’nin en büyük holdinglerinden Turgut Aydın Holding markası Pizza Lazza ,%100 yerli olarak, global markalar ile rekabet ediyor. 2019 yılına kadar franchise bedeli almayacak olan marka 2023 yılında 400 Şube’ye ulaşmayı hedefliyor.

Bilgi ve iletişim için  [email protected]   0216 987 24 00

Tuğçe İrem Koçyiğit / Pazarlama Müdürü

TURGUT AYDIN HOLDİNG

Bugün yaklaşık 40 binin üstünde kişiyi istihdam eden grubun hikayesi Turgut Aydın’ın 1958’de henüz 15 yaşında İstanbul’a gelerek ticaret hayatına atılmasıyla başlar. 1976 yılında kurulan Dömeks firması ile oluşan kurumsal kimlik, 1991’de Türkiye’nin önde gelen tekstil şirketlerinden Aydın Örme’nin kurulmasıyla güçlenir, dantel ve iç çamaşırı üretiminde öncü rol oynanır. Aynı başarıyı farklı endüstrilere taşıma azmi sağlık sektöründe uluslararası kalite standartlarını Türkiye’ye taşıyan Memorial Sağlık Grubu’nun 2000 yılında kurulmasıyla kendini gösterir. Ardından 3 mağazalı bir ev tekstili perakendecisi olan English Home, ve o dönemde 300 mağazası olan A101 indirim marketleri grup bünyesine katılır. Bugün gelinen noktada 60’ı yurt dışında olmak üzere yaklaşık 300 English Home mağazası evleri renklendiren ürünler sunmaktadır. A101 marketleri ise Türkiye’de 81 ilde faal olan ilk gıda perakendecisi olarak binlerce mağaza ile faaliyettedir. Holding ayrıca uluslararası gemicilik ve gayrimenkul geliştirme/inşaat alanlarında faaliyettedir.