Opak Lens Yeni Franchise İş Ortaklığını Duyurdu

28 Mayıs 2024

Opak Lens Yeni Franchise İş Ortaklığını Duyurdu

Opak Lens Franchise projesi kapsamında sektörel buluşma toplantısı ile bu kez de Kütahya’daydı..


Opak Lens Franchise projesinin üçüncü adımını 21 Mayıs Salı Akşamı gerçekleştirdiği bir davet ile duyurdu. Eskişehir ve Sakarya bölgesinden sonra Opak Lens Kütahya deposunun da Franchise projesi kapsamında çalışmalarına devam edeceği bilgisini paylaştı. Kütahya ve çevre illerde bulunan optik mağazaların yoğun ilgi gösterdiği bu toplantıda Opak Lens yeni Franchise iş ortaklığını 3A1B ile yaptığını duyurarak 3A1B yöneticilerini Kütahya optikleri ile tanıştırdı. 
Opak Lens Eskişehir’de olduğu gibi Kütahya şubesi için de Franchise iş ortaklığını 3A1B Optik kurucuları lojistik ve dağıtım alanındaki deneyimlerini Kütahya ili ve çevresindeki şehirlerde faaliyet gösteren optiklere de sunmayı planlıyor. Toplantıya Opak Lens yöneticilerinin yanı sıra Opak Lensin Kütahya Franchise anlaşması yaptığı optik lens firması yönetici ve bölge çalışanları katıldı.
Opak Lens’in kuruluşundan bu yana geçen 20 yıl içinde şirketin kronolojik gelişimini anlatan videoların ardından Opak Lens iş geliştirme müdürü Fatma Küçüktaş Opak Lens şubesinin Franchise geçişinden sonra işleyişi konusunda bilgileri paylaştı.
Opak Lens Kütahya Franchise ortağı 3A1B şirketinin Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Şahin Eskişehir Franchise çalışmaları kapsamındaki deneyimlerini aktardı ve Kütahya bölgesinde Opak Lens ile çalışmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Opak Lens yönetim kurulu başkanı Erol Harbi’nin optik sektörüne ilişkin gelişmeleri paylaştığı konuşmada sektörü tehdit eden tehlikelere vurgu yaptı başta tekelleşme olmak üzere üç noktadaki riski iyi görmek gerektiğinin altını çizdi. İnternette online kontak lens satışının yasal olmamasına rağmen pandemiden sonra çoğaldığının ve bunun toplumun göz sağlığına getirebileceği negatif etkilerinin yanı sıra optik mağazalara doğrudan gelir kaybı olarak yansıdığını anlattı. Ve şuanda çok yaygınlaşan bir başka sorun interaktif olarak ele alındı .Oftalmik camda yasal olmamasına rağmen reçete yanında marka verilmesine ilişkin sorunlar katılımcılarla birlikte karşılıklı konuşuldu. Erol Harbi bu konuda bölgenin sivil toplum kuruluşlarına çok görev düştüğünü bildirdi.