18 Ocak 2024

Oto Ekspertiz Sektörüne Yeni Bir Soluk RaporTürk

Tuğberk Helvacıoğlu Franchise Company markalarından olan RaporTürk Oto Ekspertiz'in franchise sistemini anlattı.
RaporTürk markası kurulduğu günden bu yana, araçların teknik durumlarının değerlendirilmesi ve raporlanması konusunda uzman görüş bildirmekte ve Tüm Türkiye'de profesyonel oto ekspertiz hizmeti verme hedefiyle ilk şubesini açarak yolculuğuna başladı.  

Oto Ekspertiz Pazarı Gelişimi

Marka daha sade, yalın ve anlaşılır bir ekspertiz süreci sunuyor. Sektör için önemli dönüm noktası İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarına yönelik yönetmeliğin yayınlanması oldu , bu yönetmelik ile birlikte ekspertiz talebi arttı ve her geçen gün artmaya devam ediyor. Ekspertiz sektörü artık trend bir sektör haline geldi. 2022 yılında gerçekleştirilen alım satım işlemlerinin yaklaşık olarak %21 ‘inde ekspertiz hizmetlerinden yararlanılmıştır. Bu oran sektörün henüz tamamen doyum noktasına ulaşmadığına işaret etmektedir. RaporTürk markası da bu noktada kolay yönetilebilir sistemi, teknolojik alt yapısı uygun yatırımı maliyeti ve yüksek karlılığıyla yatırımcılar için bir fırsat yaratıyor. Yakın zamanda tüm araç alım-satım işlemlerinde ekspertiz raporunun zorunlu olmasına yönelik yeni bir yönetmeliğin çıkması ihtimali , ekspertiz sektörü için beklenen önemli gelişmelerden biri.

RaporTürk Oto Ekspertiz markasının Franchise kurulumu ve sonrasında bir çok desteği bulunuyor birkaç örnek vermek gerekirse. Doğru yer seçimi , eğitim , personel seçimi kontrolleri , işletim desteği , reklam pazarlama , son teknoloji yazılım sistemi gibi örneklendirebiliriz. Şubeler açıldıktan sonra da bunların yanı sıra şubeyi geliştirme ve iş hacmi arttırma ile ilgili desteklere devam ediyor. Franchise başvurusu ve detaylar için iletişime geçebilirsiniz.