Hibrit Franchise Sistemi

01 Mart 2022

Hibrit Franchise Sistemi

Belirli bir markanın kendi hizmet sunma hakkını başka bir firmaya vermesine franchise denilir. Hizmet sunacak olan markanın ticari anlamda başarılı olması gerekir. İlgili hizmet belirli bir süre içinde bazı şart ve sınırlamalar dahilinde devredilerek yapılır. Hibrit franchise,The Franchise Company‘nin franchise ekosistemine yeni getirdiği tanımlardan biridir.

 Franchise Yönteminin Alan Açısından Avantajları Nelerdir?

Franchise veren hizmetle ilgili başlangıç eğitimi verir. Böylelikle hizmeti alan kişi işletme yürütülmesi ile ilgili temel bilgileri alabilir.

Hizmet verecek olan marka önceden başarı sağlamıştır. Ve ilgili markanın belli bir piyasa değeri vardır. Bu yüzden franchise yönteminden yararlanan marka hızlı bir şekilde büyüme imkanına kavuşacaktır.

Franchise Yönteminin Veren Açısından Avantajları Nelerdir?

Franchise veren marka, hizmet alan markadan belli bir ödeme alacaktır. Bu yöntemle hizmeti veren marka yayılım gösterir. Böylece ilgili markanın piyasa değerinde artış görülür.

Hibrit Franchise Nedir?

Hibritin kelime anlamı iki güç kaynağının farklı yönleri ile birbirini desteklemesidir. Fiziksel satış ile elektronik satışı birlikte destekleyen sistemin adı hibrit franchise şeklinde bilinir. Bu sistem ile markalar daha fazla insana ulaşabilir. Hibrit franchise yöntemi ile değişen çağa ayak uydurma anlamında önemli bir model olup Küresel salgın ile birlikte birçok sektörde sistemin kullanımı artış göstermiştir. Bu sistemle etki alanı daha büyük faaliyetlerin önü açılmış ,  bu modelle geleneksel franchise sistemi teknolojiyle beslenerek daha geniş kitlelere ulaşan bir model oluşturulmuştur.

 Hibrit Franchise Yönteminin Faydaları Nelerdir?

-Bu model ile daha fazla insana ulaşılabilir.

-Tüketicinin daha fazla markaya ulaşması sağlanabilir.

-İlgili franchise modelini kullanan markaların büyüme değeri artar.

-Bu model ile bir bölgede fiziksel olarak varlık göstermeyen franchise markasının o bölgeye ulaşması sağlar.

-Yeni teknolojik girişimlerin önünü açar.

-Bahsi edilen yöntem satın alma ve verme işlemlerine kolaylık getirir.

Etiketler : Franchise Company Haberleri