Lady Estrella Nasıl Bir Franchise Yolculuğu Planlıyor?

27 Şubat 2023

Lady Estrella Nasıl Bir Franchise Yolculuğu Planlıyor?

 
Sektörde Lady Estrella

Lady Estrella, Pınar Kerimoğlu’nun ürünlerini kendi tasarladığı ve 2018 de hayat verdiği markasıdır. ‘Benim ürünlerim; benim hayallerim ve hissettiğim şeylerdir’’ düşüncesini benimseyerek yola çıkan tasarımcı Pınar Kerimoğlu yaptığı özgün tasarımlarıyla sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok yerine, özellikle Kuveyt, Dubai, Hollanda, Azerbaycan, Lübnan, Mısır, Katar gibi ülkelerde ün yapmış bir iş insanıdır. Gençlik yıllarından bugüne hayalini kurduğu moda sektörüne, hızlı bir giriş yapan "Lady Estrella" markasının yaratıcısı Pınar Kerimoğlu, Nişantaşı'ndaki mağazasını açmasıyla birlikte, ardından Uluslararası anlamda büyüme yoluna gitmiştir.
Geçtiğimiz yıl 5.si gerçekleştirilen Antalya Fashion Week 2022’ ye katılan 7 modacının arasında en büyük beğeniyi Pınar Kerimoğlu toplamıştır. İlk defilesi ve Fashion Week organizasyonu için 2 ay boyunca hazırlanarak tasarladığı 19 modelini 19 mankenle birlikte podyumda sergileyerek büyük alkış toplamıştır.
2022 yılının Aralık ayında ise 20.Dosso Dossi Fashion Show Antalya’ya katılan Lady Estrella markası büyük beğeni kazanmış ve Dünya’nın bir çok yerinden alıcılar ile buluşmuştur.

Pınar Kerimoğlu Kimdir?

28 Mart 1984 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kocaeli Üniversitesi jeoloji bölümünü bitiren tasarımcı, kendi mesleğini yapmamış estetik, makyaj, tasarım gibi alanlarda eğitim almıştır. Pınar Kerimoğlu, uzun bir dönem televizyon sektöründe çalışmış, 2018 yılında ise Lady Estrella adında kendi imzasını taşıyan mağazasının kapılarını açmıştır. Mağazasında sattığı kıyafetleri kendisi tasarlamakta ve dikmektedir. Aynı zamanda edindiği büyük başarı ile birçok ünlüyü giydirmektedir.
Lady Estrella markası adı altında kısa sürede çok geniş bir kitleye ulaştırmayı başarmış olan Pınar Kerimoğlu Altın Boğaz Ödülleri gecesinde ‘’Yılın tasarımcısı’’ ödülüne layık görülmüştür.

Lady Estrella’nın Kuruluş Hikayesi 

Lady Estrella’nın hikayesi, iki çocuk annesi olan Pınar Kerimoğlu’nun, çocuklarından arta kalan süreçlerde kendi evinin bir odasında çizimler yapmasıyla başlamaktadır. Daha sonra yaptığı çizimleri hayata geçirip, dantel, payet, kumaş parçaları ve swarovski taş, tüy, saçak, düğme, kurdele gibi aksesuarla süslemeler yapmaya başlamasıyla yeni ürün tasarımlarını hayata geçirmeye başlamıştır.
İlk önceleri sevdiği ve hobi olarak başladığı bu işe, eşinin de destek olması sonucu bir mağaza açma kararı vermiş ve Nişantaşı’nda açtığı mağazası ile moda serüvenine atılmıştır. Lady Estrella bu şekilde odadan çıkıp mağazada hayat bulmuştur.
Pınar Kerimoğlu içindeki taşarım aşkını ve yeteneğini harmanlayarak kısa sürede kendi markasını kurmuştur. İlk önceleri tereddüt ile oluşturduğu tasarımları gün geçtikçe büyüyerek markalaşmıştır.
Duygularını tasarımlarına yansıtan Kerimoğlu'nun kısa sürede elde ettiği başarısı ise tamamen el işçiliği ile hazırlanan, özgün tasarımları fark edilmiş ve birçok ünlü ile çalışma birlikteliği sağlamıştır.
Pınar Kerimoğlu tasarımlarının her biriyle ayrı bir bağ kurarak kitlesiyle buluşturmaktadır.
Mutlu, hüzünlü, uykulu, sinirli; bu duygularla kendi çizgisindeki kıvrımların yumuşadığına veya kesinleştiğine vurgu yapmaktadır.  Ürünlerinde ise belirli bir koleksiyon yoktur, ürün skalasına her gün bir yenisini eklemektedir.
Tasarımlarında Tarz sahibi, sıra dışı, kaliteli, cesur, iddialı, ışıltıyı seven ve özgüvenleri yüksek kadınların tercih edeceği bir kitleye hitap ettiğini belirtmektedir.

Lady Estrella Nasıl Bir Franchise Yolculuğu planlıyor?

Lady Estrella Türkiye geneli, Avrupa ve Ortadoğu’dan gelen Franchise talepleri doğrultusunda yaklaşık altı ay boyunca detaylı alt yapı çalışmalarını tamamlamış olup Franchise dönemine hazırlanmıştır. Kazan kazan mantığı, karlı bir iş modeli ile, 2023 itibariyle Franchise taleplerini resmî web sitesi vasıtası ile almaktadır. Yurt içinde belli bir bölge planlaması dahilinde Franchise verilecektir. Hedef İl’e bir adet Lady Estrella şubesi açılacaktır.  Başvuru formu doldurulması ile bölge bilgileri paylaşılacaktır. Yurt dışında ise hedef bölgeler Orta Doğu ve Avrupa’dır. Yurt dışında Master Franchise sistemi ile ilerlenecektir. Şubeler Hazır tasarım ürün grubu dışında, Koleksiyon ve özel dikim ürünler satabilecektir. Aynı zamanda 2022 yılında Pınar Kerimoğlu, rahat, günlük kıyafetleri şık tasarım ile birleştirerek Me too me markasını oluşturmuştur. Günlük yaşamda tarzını oluşturmak isteyen kadınlar için eşofmanlar, pantolonlar, jeanler, şortlar, sweatshirtler, elbiseler, bluzlar Metoome markası ürün grubunu oluşturmaktadır. Şubeler Metoome ürünlerini de müşterilerine sunabileceklerdir. 
Girişimcilerin işletme tecrübesi önem arz etmektedir.  Satış odaklı, modayı takip eden, vizyonlu, yenilikçi kişiler Lady Estrella Pınar Kerimoğlu markasının Franchise iş ortağı olabilir. İş yapma hevesinin dışında yeterli sermayesinin olması görüşme ön koşullarındandır. Girişimcisini tanımak ve karşılıklı görüşme yapmak marka Franchise yönetiminin olmazsa olmazıdır… Markamız, potansiyel iş ortağı ile mali buluşmanın dışında enerji uyumuna da inanmaktadır. 
Biz bir tasarım markasıyız, tasarım ruhumuzu yansıtacak ve parlatacak iş ortaklarımız ile uzun yıllar yol yürümek en büyük hayalimizdir…  
 

Franchise Yolculuğunda Yan Yanayız …

Bu yolculukta işimizin tüm ayrıntılarını, bilgi ve birikimimizi size aktaracağız…
Marka felsefemiz ile işi nasıl yapıyoruz, nasıl yönetiyoruz? 
Eğitim programımızda size anlatacağız, sizi destekleyeceğiz …
Nasıl satıyoruz? Güçlü yanlarımız nelerdir? bizim kadar bilmeniz gerekiyor. Çünkü siz bizim o bölgede o Ülke ’de iş ortağımızsınız …Ve biz artık bir Aileyiz…