Opak Lens Franchise Lansmanı

22 Kasım 2022

Opak Lens Franchise Lansmanı

Optik Sektöründe Yeni Bir Dönem Başlıyor!

Opak Lens bugün 38 ildeki 46 aktif deposu ile Türkiye’nin en geniş optik ürün dağıtım ağına sahiptir.
"Her biri yerel bir kurum gibi işleyen depolar, Opak Lens’in adı ve kalitesi altında, İstanbul merkez depodan beslenmeye devam ederken; uzaktan kumanda ile İstanbul’dan yönetilmese de, kendi bölgelerinde yaşayan, optik sektörüne emek vermiş, bölgesini bilen, seven, sevilen, çevresi olan güçlü kişi, kişiler ya da kurum tarafından özerk olarak yönetilse ne olur?" sorusuna cevabımız ortak akıl çerçevesinde Franchise sistemi olarak şekillenmiştir. Hatta bölgesel optikler birleşerek iş ortaklığı çerçevesinde Opak Lens Bölge Franchise temsilciliğini üstlenebilecektir.

Türk optik sektörüne yerel kanatta ciddi bir ivme kazandırmak üzere geliştirilmiş “Opak Lens Franchise Sistemi” 18 Kasım 2022 tarihinde WoW Istanbul Hotel’de yapılan görkemli bir lansman ile sektöre tanıtıldı.

Program, yoğun bir fuar gününün ardından 18:45’de konukların fuaye alanında hareketli canlı müzik ile karşılanmasıyla başladı.

19:30’da WoW Istanbul Hotel’in büyük balo salonunda yine canlı müzik eşliğinde yenilen akşam yemeğinin ardından toplantıya geçildi. Tam anlamıyla görsel bir şölen şeklinde başlayan toplantıda Opak Lens şirketler grubunun kuruluşundan bu yana geçen 18 yıl içinde Opak Lens’in kronolojik olarak gelişimini anlatan videoların gösterilmesinin ardından Opak Lens Yönetim Kurulu Başkanı Erol Harbi bir açılış konuşması yaparak katılımcılara teşekkür etti ve toplantı konusu hakkında kısa bir bilgi verdi.

Ardından Opak Lens İş Geliştirme Müdürü Fatma Küçüktaş dünya ve Türkiye optik sektörünün dinamikleri hakkında bilgi verdikten sonra Opak Lens’in sektördeki yerini, yaklaşımını ve geliştirdiği projeleri aktardı.

Toplantının ikinci bölümünde Opak Lens Franchise Sistemi’nin nasıl işleyeceği konusunda bilgiler aktarıldı. Opak Lens’e bu projede danışmanlık yapan Franchise Company kurucu ortağı Efrah Atacan’ın sisteme ve işletime ilişkin verdiği bilgilerin ardından soru cevap bölümüne geçildi.

Toplantı boyunca konukların QR sistemiyle yönelttikleri soruların cevaplarına Opak Lens Yönetim Kurulu Başkanı Erol Harbi tarafından cevap verildi.