Evim

"Evim.com, seramik ve banyo ihtiyaçlarında lider banyo seramik market zinciri olarak, sektörde inovasyon ve akılcı dekorasyon çözümleri sunarak müşterilerin yaşam alanlarını mükemmelleştiriyor."

Evim.com, Türkiye‘nin dört bir yanına yayılarak, kaliteli ürünleri, profesyonel hizmetleri ile müşteri memnuniyetinin en üst seviyede olmasını sağlayarak sektörde öncü bir marka olmayı misyon edinmiştir.

Evim Franchise Fırsatı

Sektör Perakende
Faaliyet Alanı Banyo - Seramik
Merkezi Ülke Türkiye
Kuruluş Yılı 2022
Şube Sayısı 1
Franchise Bedeli Detaylar Yüz yüze görüşülecektir
Ortalama Yatırım Tutarı Detaylar Yüz yüze görüşülecektir
Royalty / Reklam Bedeli Detaylar Yüz yüze görüşülecektir
Ortalama Yatırım Geri Dönüşü Detaylar Yüz yüze görüşülecektir

Evim

Evim.com Franchise iş modeli nedir? 

Ercan Şirketler Topluluğu, ülkemizin büyük bir hızla gelişim gösteren enerji, turizm, sigorta ve yapı malzemeleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Grubumuzun bugüne kadar gösterdiği başarının arkasında müşteri odaklı ve sürdürülebilir gelişimi hedef alan yaklaşım yatmaktadır. İlk yatırımı 1965 yılında madencilik sektöründe yapan grubumuz, Türkiye’nin önde gelen grup şirketleri arasında yer almaktadır. Maden sektörüne yaptığı yatırımların karşılığını kısa sürede aldıktan sonra, farklı sektörlerde de faaliyet göstermeye başlamış, özellikle yapı sektöründe Bien Seramik, Qua Granit ile dünyanın en büyük seramik üretim merkezi olmuştur.
Yapı sektöründe toplam 17 fabrikaya sahip olan grup, Gezinomi gibi Turizm tarafında da otellere sahip olan grup markaları, borsaya kote şekilde halka sunulmuştur. Akılcı politikaları ve donanımlı insan kaynağı ile şekillenen sinerjisiyle ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunmuştur. Ercan Şirketler Topluluğu, 6.000’in üzerindeki çalışanı ile yüksek kaliteli ürün ve hizmet sunmaktadır. Yenilikçi ve dinamik bir anlayışla dikkat çekici başarılara imza atan Ercan Şirketler Topluluğu, faaliyet gösterdiği sektörlerde attığı cesur adımlarla her geçen gün büyüyen bir güç olmaya devam ediyor. QYatırım Holding ve Q yatırım bankasıyla birlikte Bien finans, Allbatross portföy yönetim şirketiyle de birçok fonu yönetmektedir. Evim.com, Ercan Şirketler Grubu bünyesinde bir Allbatross Girişim Ortaklığı yatırı¬mı olarak faaliyet gösterir. Yapı sektörünün lideri olan Ercan Şirketler Grubu‘nun güçlü destek ve deneyimiyle, Evim.com seramik ve banyo alanında uzmanlaşmış bir market zinciri olarak faaliyet gösterir. Evim.com, yerli ve global marka-lardan binlerce ürünü müşterilerine sunarken, profesyonel satış ekibi ve hizmet¬leriyle sektör profesyonellerinin ihtiyaçlarını da karşılamayı hedefler.  

Ürün Gruplarımız Nelerdir?

Banyo Seramikleri
Banyo Dolapları 
Banyo Aksesuarlar
Vitrifiye ve Aksesuarları
Batarya ve Musluklar
Duş Set ve Sistemleri
Banyo Seramik Gereçleri 

Hangi Girişimciler Bu İşi Yapabilir? 

Yapı sektörüne ilgi duyan, işini çeşitlendirmek isteyen yerel iş ilişkileri ve networkü kuvvetli, İş hayatında hedefi olan, azimli, başarı odaklı kişiler bu işi yapabilir. Aynı zamanda ekip yönetim becerisi olan ve satış odaklı kişiler olmalıdır. İş hayatında deneyimi olması tercih sebebidir. Girişimcimiz müşteri, çalışanları ve iş ortakları ile doğru iletişimi kurmalı ve liderlik özelliklerini taşımalıdır. 

 

Franchise Sisteminde Hangi Fırsatlar Var?  
İnsanlar çeşitli nedenlerle evlerini yenilemeyi veya tadilattan geçirmeyi tercih ederler. Bu nedenler arasında evin işlevselliğini ve konforunu artırmak ve daha modern bir görünüm kazandırma ihtiyacının yanı sıra, evin satış ya da kiralama değerini artırmak da mülk sahiplerinin ev yenileme kararını destekler.   Özellikle 10 yaşını geçmiş binalarda yenilenme ihtiyacı sıklıkla görülür. 
TÜİK verilerine göre, Türkiye’de 10 – 25 yaş arası bina sayısı 7,6 Milyondur. 

2022 yılı itibariyle, Türkiye’de hızla artan gayrimenkul satış ve kiralama fiyatları, özellikle B ve C gelir grubunun bütçesine uygun yeni konut üretimindeki yavaşlama, kredi faizlerinin yüksekliği, mülk sahiplerinin var olan evlerini yenileme tercihini artırmaktadır. 
Konut banyo onarımı ve yenilenmesine yönelik artan talebin, önümüzdeki yıllarda ev tadilatı pazarını daha da ileriye taşıması bekleniyor. 
Özellikle banyo tarafında hijyenin önemini de unutmamak gereklidir. Düzenli bir banyo pürüzsüz bir sabah rutininin anahtarıdır. Küçük ya da büyük olsun banyonuzun işlevsel olması sabah koşuşturmasında size yardımcı olur. Lavabo dolabı ve aynalı dolap çeşitleri farklı tarzlarda olup geniş saklama alanı sağlar. Böylece ihtiyaçlarınızı tamamlamak için daha az, yeni bir güne hazırlanmak için daha fazla zaman ayırabilirsiniz.
Evim.com, seramik ve banyo ihtiyaçlarında lider banyo seramik market zinciri olarak, sektörde inovasyon ve akılcı dekorasyon çözümleri sunarak müşterilerin yaşam alanlarını mükemmelleştirmeyi amaçlar. Evim.com, Türkiye ‘nin dört bir yanına yayılarak, kaliteli ürünleri, profesyonel hizmetleri ile müşteri memnuniye¬tinin en üst seviyede olmasını sağlayarak sektörde öncü bir marka olmayı misyon edinmiştir.
Evim.com Banyo ve seramiklerini yenileyeceklerin tek adresi olarak hizmet vermektedir. Mağazalarımız tüketicilerin seramik ve banyo yenileme ihtiyaçlarına cevap verirken aynı zamanda kurumsal müşterilere de hizmet vermektedir.  Tüketiciler için mimari destek sağlayan satış noktalarımız, Usta ekibi ile planlama ve montaj konusunda destek vermektedir. İnşaat firmaları, yapı renovasyon şirketleri, mimarlar için çeşitli dekorasyon seçeneklerini bulabilecekleri konsept mağazalardır. Kaliteli ürünleri uygun fiyatlar ile bulabilecekleri Evim.com mağazaları geniş stoklu ürün grubuyla tüm hedef kitlelere uygun çözümler sağlamaktadır. Evim.com satış, stok, müşteri verisi, kampanya yönetimi tarafında teknolojik alt yapısı ile güçlü bir optimize iş modeline sahiptir.

 

Franchise olmak için kaç m2 bir mağaza gereklidir? Mağaza kriterleri nedir?
Minimum 350 m2 bir mağaza gerekmektedir. Mağaza bölge planlamamıza uygun olan caddelerde veya AVM’lerde olabilir.  Tabela görünürlüğü olması önem arz etmektedir. Cadde mağazalar için Otopark- veya birkaç araçlık park yerinin olması tercih sebebidir.

 

Lokasyon belirleme ve Mağaza kurulum süreci nasıl desteklenir?

 

Lokasyon belirleme konusunda, lokasyon zekâsı ve analitiğini birleştiren yer seçimi programımız sayesinde girişimcimize yol gösterici olmaktayız. Mağaza seçimi ile mimari proje desteği merkezden verilmektedir. Mağaza kurulum sürecinde merkezi rehberlik etmekle birlikte, Grubun güçlü yapısı ile mağaza kurulum süreci çeşitli finansal modellemeler ile desteklenebilmektedir. 

İnsan Kaynakları tarafı profesyonel olarak desteklenmektedir. Mağaza yöneticisi ve satış ekipleri merkezden personel yerleştirme sistemi ile sağlanmaktadır. Ürün ve satış ekibi eğitimleri merkezin eğitim ekibi tarafından verilmektedir. Eğitimler ortalama 1 hafta sürmektedir. Mağaza açılışı ile birlikte merkezin operasyon ekibinden 1 kişi ilk hafta açılış sürecine destek vermek için yeni satış noktasında bulunacaktır.
Mağaza yazılım programı, kasa pos sistemleri tarafında özenle seçilmiş programlar kullanılmaktadır. Barkod sistemi kullanılmaktadır. Yazılım programı sayesinde lojistik tarafı takip edilebilmektedir.  CRM sistemi ve Call Center ile müşteri takibi, memnuniyeti, şikâyet yönetimi ve kampanya yönetimi takibi yapılabilmektedir. Ürünlerin en iyi eşleşme örnekleri tasarım olarak Mağaza içi dijital boardlarda sunulmaktadır. 
Mağazalarda tasarım ihtiyacı süreci mimar tarafından karşılanmaktadır. Şubelerin onaylı  Usta ekipleri talep doğrultusunda müşterilere yönlendirilir. 
Kampanyalar merkez tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir. Merkez tarafında influencer pazarlama planlaması yapılmaktadır. Mağaza açılış kampanyası merkez tarafından planlanmaktadır. 
Sponsorlu tv programları merkez tarafından yapılır. Usta hediye – ödül uygulaması bulunmaktadır. İlk 6 ay reklam pazarlama çalışmaları yatırım paketine dahildir.